Co to jest coaching?

Według International Coach Federation „Coaching to partnerska relacja z Klientem, oparta na prowokującym do myślenia i kreatywnym procesie, który ma zainspirować Klienta do osiągania i wykorzystania najwyższego osobistego i zawodowego potencjału”. Coach słucha, odzwierciedla, pokazuje, zadaje pytania, pomaga zobaczyć sytuację z różnych perspektyw. To, co ważne- coach nie daje gotowych rozwiązań, nie doradza, nie przekazuje wiedzy.

Jak to działa?

Przede wszystkim zdefiniujemy cel, do którego zmierzasz. Już na samym początku zastanowimy się nad końcowym rezultatem Twojej pracy. Klarowne zobaczenie tego, co naprawdę chcesz osiągnąć, bez wątpienia bywa odkryciem przełomowym i jest kołem zamachowym dla całego procesu. To koło zamachowe ma wyzwolić chęć do ustalenia i wykonania konkretnych działań, które doprowadzą Cię tam, gdzie widzisz się w przyszłości.

Jako coach będę podsuwać Ci narzędzia diagnostyczne, będę zadawać pytania, sprawdzać gdzie jesteś, jak się zmieniasz. Pokażę Ci szerokie spektrum zasobów, którymi dysponujesz i po które w każdym momencie możesz sięgnąć. Pracując razem, skupimy się na Twoim potencjale, wiedzy, wyobraźni, wartościach i emocjach. Zajrzymy również w sferę ograniczeń i przekonań, które hamują Cię przed podjęciem aktywności.

W tym modelu pracy będę mogła przyjąć rolę sprzymierzeńca, który ma przywilej, obserwowania jak rozwijasz swój potencjał, jak wychodzisz ze strefy komfortu, aby sięgać po swoje. W czasie całego procesu będę dbać o to, aby Twoja energia do działania nie osłabła.

Coaching jest dla Ciebie, jeśli:

 • Prowadzisz własny biznes i chcesz zoptymalizować swoje działania.
 • Zarządzasz zespołem i chcesz to robić jeszcze lepiej.
 • Chcesz zmienić pracę, ale sam do końca nie wiesz co chciałbyś robić/czym chciałbyś się zająć.
 • Dopadł Cię marazm i czujesz, że coś Cię hamuje, ale nie wiesz co.
 • Szukasz katalizatora swojego potencjału.
 • Chcesz coś zmienić w swoim życiu i potrzebujesz potwierdzenia kierunku zmiany.
 • Chcesz poznać swoje mocne i słabe strony.
 • Chcesz zyskać większą pewność siebie.
 • Masz potrzebę przewartościowania swojego życia.
 • Chcesz uodpornić się na krytykę ze strony innych.
 • Czujesz potrzebę zejścia ze starego szlaku, utartej ścieżki.

Jak pracujemy?

Pracujemy zdalnie, zatem mamy dużą elastyczność działania. Terminy sesji umawiamy indywidualnie i z wyprzedzeniem.

Przed skorzystaniem z pełnej sesji coachingowej umówimy się na półgodzinną rozmowę wstępną, podczas której zarówno Ty, jak i ja możemy sprawdzić, czy jest między nami „chemia”.

Przed samym przystąpieniem do procesu dokładnie omówimy i pisemnie potwierdzimy warunki naszej współpracy. Dopiero wówczas, gdy wszystko będzie jasne i klarowne, przystąpimy do pracy.

Jakie będziesz mieć korzyści?


Podniesienie samoświadomości oraz przegląd swoich wartości
i przekonań

Konstruktywna koncentracja
na przyszłości

Samodzielnie wypracowane
i wdrożone rozwiązania
w trakcie procesu 

Zobaczenie swojej skuteczności i zyskanie pewności siebie

Osiągnięcie wyznaczonego celu

Zrozumienie lęku przed porażką i otwartość na eksperymentowanie

Albina Woźniak-Fyda

Jestem akredytowanym coachem ACC ICF , praktykiem Analizy Transakcyjnej. Od wielu lat zajmuję się też executive search i diagnostyką kompetencji. Moje pięć talentów Gallupa: Individualization, Connectedness, Maximizer, Intellection, Strategic.

Coaching ma wiele wymiarów, ale osobiście najbardziej cenię sobie ten aspekt, w którym wspólnie przepracowujemy porażki – dla mnie są one jednym z najcenniejszych doświadczeń. Zawsze staram się stworzyć przestrzeń zaufania i otwartości, gdzie klienci mogą eksplorować swoje mocne strony i rozwijać umiejętności potrzebne do pokonywania wyzwań. Stawiam na samoświadomość, inteligencję emocjonalną i myślenie strategiczne, pomagając zarówno jednostkom, jak i zespołom osiągać nowe poziomy.

Zebrane doświadczenia nauczyły mnie, jak ważne jest mieć obok siebie kogoś, kto nie ocenia, lecz towarzyszy i wspiera. Dlatego, pracując z klientami, jestem przy nich, pomagając w świadomym odkrywaniu, planowaniu i realizacji działań

Podziwiam w ludziach chęć do przekraczania granic, zdolność do kreowania nowych ścieżek i niezachwianą determinację w dążeniu do celu.

Jeśli chcesz życzenia zmienić w działania – zapraszam do kontaktu!

Albion Bridge

Albina Woźniak-Fyda 
awf@albionbridge.com 
Tel.+48 661 520 783 I LinkedIn